Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Co to jest discektomia lędźwiowa i w jakich schorzeniach jest stosowana?

Kajetan Tomaszewski 2023-07-03 0 komentarzy
Co to jest discektomia lędźwiowa i w jakich schorzeniach jest stosowana?

Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa o różnym nasileniu poszukują lekarzy, którzy pomogliby im w cierpieniu i powrocie do normalnego funkcjonowania. Kolejki do specjalistów są długie, dlatego najczyściej korzystają z porad lekarzy pierwszego kontaktu lub decydują się na leczenie w prywatnych gabinetach. Jeśli jednak terapia zachowawcza nie odnosi oczekiwanego skutku, powinni udać się do specjalisty, który zaproponuje odpowiedni zabieg.

Leczeniem schorzeń kręgosłupa zajmują się specjaliści w klinice działającej w Braniewie. Ma ona swoją siedzibę w pięknym, zabytkowym pałacyku, który został odrestaurowany na jej potrzeby. Klinika Potocki rozpoczęła działalność z myślą o okolicznych mieszkańcach, ale szybko zaczęli do niej przyjeżdżać klienci z całego kraju, a także z zagranicy. Świadczy usługi w zakresie wielu dziedzin medycyny, w tym neurochirurgii, dlatego może pomagać osobom cierpiącym np. na bóle spowodowane uciskiem wypadłych jąder miażdżystych krążka międzykręgowego.

Po wstępnej konsultacji z wywiadem, zapoznaniem się z wynikami badań i badaniem neurologicznym neurochirurg przedstawi choremu dostępne opcje. W przypadku problemów z dolną częścią kręgosłupa może to być discektomia lędźwiowa. Jej celem jest redukcja ucisku w strukturach kanału kręgowego. Jeżeli osoba zgłaszająca się na konsultacje ma zespół ogona końskiego, niedowład kończyn i silny ból, który nie ustąpił po 4 - 6-tygodniowym leczeniu zachowawczym, zabieg ten jest bezwzględnym wskazaniem. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!