Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Co to jest endodoncja?

Sandra Zalewska 2019-05-15 0 komentarzy
Co to jest endodoncja?

Stomatologia dzieli się na wiele specjalizacji, które są związane z konkretnymi zabiegami i potrzebami pacjentów. Patrząc z boku, wizyta w gabinecie zwykle wiąże się z bólem, dyskomfortem, nieprzyjemnym zapachem czy podejrzanymi plamkami. Czym jest endodoncja? To słowo jest raczej nieznane, ale popularne określenie „leczenie kanałowe” kojarzy się już znacznie lepiej.

Jednym z podstawowych problemów, które prowadzą do utraty naturalnych zębów, jest próchnica. Jeszcze całkiem niedawno naruszone zęby były po prostu usuwane, nie nadawały się do ratowania. Teraz jest inaczej. Endodoncja w Warszawie oferowana przez profesjonalny gabinet qdent.pl stwarza ciekawą perspektywę skutecznego leczenia.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest niezbędne przede wszystkim w przypadku zębów, w których próchnica dotarła aż do samej miazgi, przyczyniając się do występowania stanów zapalnych. Wtedy pojawia się ból, często wręcz nieznośny. Na marginesie, szkoda, że tak wielu pacjentów zgłasza się do gabinetów dopiero wtedy, gdy sytuacja jest kryzysowa i wymaga skomplikowanych działań.

Endodoncja zaczyna się od usuwania miazgi, która uległa zakażeniu – zarówno w komorze, jak i kanałach korzeniowych. Na tym etapie specjalista w gabinecie za pomocą odpowiednich pilników usuwa pozostałości i poszerza kanał. Opracowanie przestrzeni jest możliwe także dzięki użyciu endometra. Oczyszczone, pogłębione kanały są szczelnie wypełniane gutaperką.

Lekarze z warszawskiego gabinetu zapewniają znieczulenie miejscowe, przykładając dużą wagę do jak największego komfortu w trakcie zabiegu. Endodoncja nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Pozwala uzyskać pożądany efekt, ratując ząb i na wiele lat zabezpieczając go przed ponownym zakażeniem. Precyzja i profesjonalizm wdrażanej terapii to coś, na co warto postawić.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!