Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Czym jest ubezpieczenie OCS i dlaczego się przydaje?

Kamil Makowski 2023-10-27 0 komentarzy
Czym jest ubezpieczenie OCS i dlaczego się przydaje?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest umową, w której ubezpieczony opłaca regularnie i terminowo należne składki, a zakład ubezpieczeniowy pokrywa roszczenia do określonej w kontrakcie kwoty i w ustalonych sytuacjach. W branżach takich jak spedycja, logistyka, czy też transport istnieje spore ryzyko wyrządzenia szkody klientowi – przewożone towary mogą ulec uszkodzeniu, a także może dojść do opóźnienia generującego straty.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCS?

W przypadku nienależytego wykonania zadań przez spedytora, klient może domagać się naprawienia zaistniałej szkody. Zdarza się, że wartość zlecenia lub też przewożonych towarów jest bardzo duża – zależy to między innymi od wielkości ładunku. W takich okolicznościach kwoty roszczeń niejednokrotnie są wysokie, co sprawia, że ich uregulowanie jest często problematyczne dla przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie OCS w wielu przypadkach świetnie się tutaj sprawdza – klient może bowiem sprawnie dochodzić swoich uprawnień, co pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa, a ubezpieczony nie musi obawiać się, że nie będzie mógł uregulować kwoty należności. Oczywiście wiele zależy tutaj od ustaleń umownych z firmą ubezpieczeniową – to kontrakt określa, jaka suma może być wypłacona przez zakład na podstawie polis i w jakich sytuacjach to następuje.

Firma o nazwie CLIFF CARE Broker Ubezpieczeniowy oferuje polisy ubezpieczeniowe dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. W ofercie dostępne są ubezpieczenia:

  • magazynu,
  • przedsiębiorstwa specjalizującego się w przeprowadzkach.

Podmiot ma do zaproponowania też ubezpieczenia rolnicze, floty samochodowej, budynku usługowego, spedytora, agencji pracy i przewoźnika. Można tutaj liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, profesjonalizm, wysoką jakość obsługi i rozbudowaną ofertę.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!