Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Jaką wybrać tapetę dla chłopca?

Patrycja Sobczak 2023-08-12 0 komentarzy
Jaką wybrać tapetę dla chłopca?

Tapeta do dziecięcego pokoju jest tym bardziej dobrym rozwiązaniem że może mieć motyw bajkowy, nawiązujący do filmu lubianego przez dziecko czy jego pasji, jak kosmos, góry, zwierzęta. Pozwala to uczynić pokój dziecka przyjaźniejszym dla małego lokatora, sprzyja spędzaniu w nim czasu i zabawie, a w przypadku młodszych dzieci - koi lęki i zmniejsza stres. Rodzice małych urwisów muszą też docenić fakt, że współczesne tapety można myć wilgotną ściereczką, zatem pokryte nimi ściany łatwiej jest utrzymać w czystości niż w przypadku zastosowania tylko farby - a warto pamiętać, że dzieci lubią np. rysować po ścianach.

Zastosowanie takiego sposobu wykańczania ścian ma więc praktycznie same zalety - także tę, że tapetowanie można wykonać samodzielnie, tym bardziej kiedy ogranicza się tylko do jednej ściany. A jakatapeta dla chłopca będzie odpowiednia? Kiedy w dziecięcym pokoju mieszka dziewczynka, na pewno na ścianie zagoszczą pastele, kolorowe jednorożce czy słodkie misie. Chłopcom zaś spodobać mogą się tapety z rysunkowymi lampartami, optymistycznymi słonikami, balonami czy - tym bardziej - dinozaurami.

Wybierając tapetę do pokoju starszego dziecka, warto uwzględnić jego zdanie, a przynajmniej nawiązać do jego pasji. Jedni chłopcy kochają samochody, inni - dinozaury, warto zatem postawić na ulubiony przez dziecko motyw, co prawdziwie je zachwyci.

Wiele propozycji atrakcyjnych tapet, idealnych do pokoju chłopca i dziewczynki, w każdym wieku, ma sklep online Decormint. Oferuje on przy tym produkty wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia, zmywanie czy blaknięcie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!