Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Leczenie uzależniania od dopalaczy

Arkadiusz Sokołowski 2019-06-01 0 komentarzy
Leczenie uzależniania od dopalaczy

Stosowanie dopalaczy nie tylko uzależnia, ale i powoduje niemałe spustoszenie w organizmie. Przyjmujący je człowiek narażony jest na uszkodzenie mózgu, wątroby, nerek, zawał, a nawet na śmierć w wyniku silnego zatrucia. Lekarze ratujący zatrutego dopalaczami zdani są na szybkość i skuteczność badań substancji, które wykryją w jego organizmie. Dopiero pozyskanie odpowiedniej wiedzy pozwala na zastosowanie odpowiednich środków odtruwających.

W tych okolicznościach także leczenie uzależniania od dopalaczy nie jest łatwe. Trzeba ustalić, jaka konkretnie substancja spowodowała popadnięcie w nałóg, a następnie przeprowadzić skuteczną detoksykację, czyli oczyszczenie organizmu chorego z trujących substancji. Może to być o tyle bardziej skomplikowane, że silnie uzależnieni cierpią często na zaburzenia psychiczne utrudniające z nimi kontakt. Konieczna może być terapia lekami przywracającymi normalne funkcjonowanie organizmu, w tym także mózgu pacjenta. Ich zadaniem jest również łagodzenie objawów powstających po odstawieniu dopalaczy.

Istnieje kilka skutecznych, sprawdzonych metod uwalniania pacjentów od tego nałogu. Leczyć można się m.in. w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS. Ważne jest uświadomienie choremu jego sytuacji i wynikających z niej zagrożeń oraz zapewnienie motywacji do walki o powrót do zdrowia. Dzięki psychoterapii chory może odzyskać równowagę psychiczną i zrozumieć, że jest w stanie żyć bez niebezpiecznej chemii, a wszelkie problemy pokonywać we właściwy sposób.  

  

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!