Poznaj najlepsze firmy w branży z ontia.pl

Tartak oferuje belki dębowe z certyfikowanego drewna

Igor Jaworski 2022-03-10 0 komentarzy
Tartak oferuje belki dębowe z certyfikowanego drewna

Od kilkudziesięciu lat działa na rynku firma zajmująca się wstępną obróbką drewna wykorzystywanego przez nabywców do różnych celów. Jest to tartak kupujący surowiec ze źródeł prowadzących ekologiczną gospodarkę leśną. Sam tartak ma certyfikat potwierdzający jego dbałość o środowisko. 

Oferta tartaku jest niezwykle bogata i skierowana do klientów krajowych i zagranicznych, firmowych i indywidualnych. Znajdą tu odpowiednie materiały zakłady meblowe, firmy budowlane i wiele innych. Asortyment obejmuje:

  • fryzy i listwy,
  • tarcicę liściastą,
  • tarcicę iglastą,
  • tarcicę konstrukcyjną,
  • tarcicę stelażową,
  • graniaki,
  • podłogi,

jak również drewno opałowe.

Wśród tarcicy liściastej można znaleźć produkty z takich gatunków drzew jak olcha, jesion, dąb i buk. Z każdego z nich można wykonać meble, podłogę i wiele innych elementów wyposażenia. Gatunki te różnią się twardością, kolorystyką i wyrazistością słojów. Nie tylko w meblarstwie, ale też w innych rzemiosłach i na budowach wykorzystywane są belki dębowedo tworzenia różnych konstrukcji, np więźb dachowych czy jako legary stropowe. Szerokie zastosowanie ma też tarcica bukowa, ponieważ ten rodzaj drewna doskonale poddaje się gięciu. Mimo że to dąb uważany jest za najszlachetniejszy gatunek, buk jest także chętnie wybierany jako materiał na meble, podłogi schody, poręcze itp.

Na stronie tartakrybojady.pl można również znaleźć tarcicę sosnową, świerkową i modrzewiową, najczęściej stosowaną do różnego typu elementów budowlanych. Jest ona do nabycia w różnych klasach i grubościach, obrzynana i nieobrzynana. Firma doskonale wie, że każdy klient ma nieco inne oczekiwania, dlatego gotowa jest na przygotowywanie indywidualnych zamówień, nawet jeżeli są one bardzo nietypowe. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!